Specjalistyczny Gabinet Dermatologiczny
dr n. med.
specjalista dermatolog - wenerolog

DEPILACJA LASEROWA

Zabiegi depilacji laserowej wykonywane są przy użyciu lasera diodowego firmy LUMENIS. Jest to najnowocześniejsze a zarazem najskuteczniejsze spośród dostępnych na rynku urządzeń do usuwania zbędnego owłosienia - jako jedyne gwarantuje osiągnięcie trwałych efektów. Firma LUMENIS jest światowym liderem w produkcji technologii laserowych do medycyny estetycznej.

LightSheer™ Diode Laser System posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie.

Długość fali emitowanej przez laser wynosi 800 nm (przypomnijmy, iż całkowicie bezpieczna dawka dla człowieka to 700 – 1000 nm) i przenika do 2 mm w głąb skóry. Działa więc tylko powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu. Laser emituje łagodną wiązkę promieni, które przenikając przez skórę aż do mieszka włosowego, bezpowrotnie niszczą jego cebulkę. Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (są to włosy widoczne na skórze) i właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia”, która ma różny okres trwania (3-8 tygodni). Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa, dlatego też zabiegi muszą być powtórzone (min. 3 razy), aby usunąć prawie wszystkie włosy. Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte 40 – 60% włosów, po trzech zabiegach – 92%. Ten niewielki pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.

Ze względu na wykonywane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp., może zaistnieć konieczność przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników.

Tradycyjne metody usuwania włosów tj. golenie, wyrywanie pęsetą czy wosk dają efekty tymczasowe. Do chwili obecnej jedynym zabiegiem w miarę trwale usuwającym włosy była elektroliza. Niestety bardzo bolesna i czasochłonna. Blizny, przebarwienia, reakcje alergiczne i wrastanie włosów są częstymi efektami ubocznymi tych metod depilacji.

LightSheer™ Diode Laser System usuwa niechciane włosy na stałe bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadzając skóry.

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją dermatologiczną. Lekarz ocenia stan skóry i przeprowadza wywiad. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonywaną próbę laserową.

Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nie posmarowana.

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzany zabieg. Może wystąpić rumień lub obrzęk okołomieszkowy. Zarówno zaczerwienienie jak i strupki, czy też niewielkie przebarwienia ustępują po kilku dniach.

Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą utrzymywać się do kilku tygodni.